Jak dynamicznie zbudować zespół i spowodować, aby rozwój Twojej organizacji nabrał tempa?

Wielu działających w branży powtarza starą mantrę: wprowadź do biznesu trzy osoby, które następnie wprowadzą kolejne trzy, itd., a na koniec roku będziesz mieć kilka tysięcy ludzi w organizacji. Rozumiem tę matematykę, bardzo mi się ona podoba. Problem jest taki, że to w ten sposób nie funkcjonuje, przynajmniej w organizacjach, które znam – a w Polsce i w wielu krajach za granicą mam kontakt z różnymi liderami. To, co się sprawdza, co powoduje naprawdę dynamiczny wzrost, to wielkie zaangażowanie ludzi w bardzo intensywną pracę przez określony czas.

Zbuduj fundamenty

Nie jesteś w stanie pracować na 100% swoich możliwości przez cały czas, ale możesz to robić przez pewien okres – tydzień, dwa tygodnie, miesiąc. Wiele osób daje z siebie wszystko w odcinkach trzymiesięcznych. Czasami zdarza się, że zaburzają równowagę w swoim życiu, ale za to budują fundament czegoś naprawdę fantastycznego, nabierają rozpędu potrzebnego do tego, żeby ich biznes wystartował, wzbił się na określony poziom.

To tak jak z samolotem. Kiedy samolot zużywa najwięcej paliwa? Oczywiście na pasie startowym. Gdy już osiągnie pewien poziom, wtedy spalanie się zmniejsza, w samolocie następuje cisza, spokój, są podawane napoje, posiłki.

Zobacz też: Pierwszy krok do sukcesu w Network Marketingu

W biznesie też jest moment, w którym się wzbijamy, pracujemy na 100% swoich możliwości, aby potem móc odpocząć podczas spokojnego lotu. Biznes buduje się falami: mocnym zaangażowaniem, bardzo intensywnym działaniem przeplatanymi z chwilami wyciszenia. To jest klucz do sukcesu. Im więcej osób w Twojej organizacji zrozumie tę koncepcję, tym większego tempa nabierze jej rozwój. Będziecie mogli duplikować ten proces. Przez pewien czas Ty dasz z siebie 100%, a gdy zechcesz odpocząć, zaangażuje się ktoś inny. Jeśli popatrzysz na historię jakiejkolwiek organizacji, zobaczysz, że były w niej – i są – momenty bardzo dynamicznych wzrostów, eksplozji energii. Między nimi szkoli się ludzi, pokazuje im, w jaki sposób mają pracować, edukuje w zakresie produktów, obsługi systemu itd.

Nie rozwiniesz biznesu powoli

Model pracy „powolutku, ale stabilnie” po prostu nie działa – choć chciałbym, aby się sprawdzał. Nie angażuj się w pracę z jedną osobą. Podejmij decyzję, że chcesz wzbić się na określony poziom, i zbierz ludzi, którzy pragną zrobić to z Tobą. Działajcie przez pewien czas na 100% swoich możliwości, a później spójrzcie na efekty, jakie osiągnęliście. W ten sposób pracują liderzy.

O Mnie

Paweł Lenar

Jest liderem w branży Marketingu Sieciowego od 12 lat. Zbudowałem organizacje sprzedażowe liczące łącznie ponad 70 000 partnerów w 23 krajach. Jestem laureatem nagrody Polish National Sales Awards dla najlepszego menedżera branży MLM w Polsce, autorem bestsellerowych książek oraz systemów szkoleniowych.

Sekrety pokonywania obiekcji w marketingu sieciowym
kurs
kurs
Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]

Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]