Jakie zasady rządzą budowaniem i rozwijaniem dynamicznego zespołu w MLM?

Jakie zasady rządzą budowaniem i rozwijaniem dynamicznego zespołu w MLM?

Pierwszy i jednocześnie wyjątkowo istotny temat, który chcę dzisiaj trochę rozwinąć dotyczył będzie budowania zespołu. Jest to moim zdaniem kluczowy element, który w wielkim stopniu decyduje o możliwości odniesienia sukcesu w MLM.

Czytaj także: Co to jest MLM?

Zrozumienie zasad rządzących budowaniem i rozwijaniem dynamicznego zespołu może zapewnić Ci możliwość szybkich awansów i spektakularnych rezultatów w marketingu sieciowym.

Jeśli Twoim celem jest rozwinięcie własnej struktury dystrybutorów, jeśli dążysz do stworzenia dla siebie źródła dochodu pasywnego oraz zamierzasz systematycznie osiągać kolejne pozycje w planie marketingowym, to Twoje kompetencje z zakresu pracy zespołowej, działania grupowego, wspólnego wyznaczania i osiągania celów powinny być dla Ciebie szczególnie ważne.

Dlaczego więc sztuka budowania zespołu w MLM ma tak wielkie znaczenie?4cbfc95a b6a9 4319 82d3 cf71a15e79a6 - Paweł Lenar Blog

Zacznijmy może od przykładu.

Przeczytaj na początek poniższą historię?Andrzej jest bardzo ambitną osobą. Całkiem niedawno jego znajomy pokazał mu możliwości jakie daje branża MLM. Wypełnił swoją umowę dystrybutorską i zarejestrował się w firmie. Wypróbował też produkty, które są dostępne w ofercie i wkrótce stwierdził, że są naprawdę świetne.

Kilka dni później, usiadł wygodnie wieczorem w fotelu i przeczytał od deski do deski plan marketingowy firmy, z którą niedawno rozpoczął współpracę. Ta lektura wywarła na nim ogromne wrażenie. Zaczął wyobrażać sobie jakby to było gdyby on również mógł stworzyć własną, przynoszącą comiesięczne dochody sieć.

Wizja stworzenia tak zorganizowanego własnego biznesu wywoływała w nim spory entuzjazm.

Wcześniej Andrzej pracował jako przedstawiciel handlowy w kilku firmach, stwierdził więc, że może skorzystać z niektórych swoich kontaktów i w ten sposób zacznie budować strukturę w MLM. Tak też zrobił.

Wprowadził do biznesu kilku swoich wcześniejszych klientów, zainteresował produktem pewne grono osób, z którymi miał kontakt już wcześniej. W jego grupie pojawiło się kilkadziesiąt osób. Szybko jednak zauważył, że całą pracę wykonał sam.

Pewnego dnia zaczął zadawać sobie pytanie – ?co robię źle?? i ?dlaczego moja struktura nie rozwija się w takim tempie w jakim bym chciał. Zastanawiał się dlaczego tylko on jest jedynym silnikiem napędowym tego przedsięwzięcia??

Czytaj także: Jak zarobić milion w MLM?

Główny problem wielu ludzi, którzy chcą spróbować swoich sił w MLM polega najczęściej na tym, że rozpoczynają oni budowę tego biznesu bez jakiegokolwiek przygotowania. Często nawet nieświadomie przenoszą swoje nawyki wypracowane przez lata pracy w swoim zawodzie do biznesu MLM.

Rozwijanie struktury w marketingu sieciowym może z pozoru wydawać się proste, jednak dłuższa chwila namysłu wystarczy, aby zauważyć, że ten proces rządzi się pewnymi ważnymi zasadami.

Jedną z najważniejszych zasad dotyczących rozwijania struktury jest budowanie z ludźmi relacji, które następnie wywołują zaangażowanie.

W tym roku odbędzie się w Polsce Euro 2012. Warto pamiętać, że profesjonalna działalność w marketingu sieciowym przypomina w pewnym stopniu grę w piłkę nożną. Aby odnieść zwycięstwo trzeba grać zespołowo.

Drużyna złożona nawet z najlepszych graczy nie znaczy nic, jeśli nie potrafi ze sobą współpracować na boisku, szybko się komunikować, znać swoje mocne oraz słabe strony oraz wypracowywać sytuacje sprzyjające zdobyciu bramki.

Siłą spajającą zespół w MLM są osobiste relacje pomiędzy poszczególnymi osobami. Członkowie zgranego, dynamicznego zespołu muszą się dobrze znać i co najistotniejsze blisko ze sobą współpracować, każdego dnia. To daje siłę, rozpęd i rozwój.

Rozwijanie struktury nie polega jedynie na wprowadzaniu kolejnych osób, które będą zamawiać produkty. Profesjonalny biznes MLM polega na edukacji oraz właściwym prowadzeniu najbardziej aktywnych osób – tych, które stawiają sobie ambitne cele.

Na koniec mam prośbę do Ciebie. Napisz proszę w komentarzu poniżej, jakie są Twoim zdaniem najlepsze metody integrowania zespołu i budowania osobistych relacji z członkami grupy 🙂

Chcesz dowiedzieć się jak Ty możesz zbudować wielki zespół w marketingu sieciowym?
Kliknij tutaj i odbierz dostęp do bezpłatnego kursu online, i dowiedz się jak zbudować zwycięski zespół w MLM już teraz.

O Mnie

Paweł Lenar

Jest liderem w branży Marketingu Sieciowego od 12 lat. Zbudowałem organizacje sprzedażowe liczące łącznie ponad 70 000 partnerów w 23 krajach. Jestem laureatem nagrody Polish National Sales Awards dla najlepszego menedżera branży MLM w Polsce, autorem bestsellerowych książek oraz systemów szkoleniowych.

Sekrety pokonywania obiekcji w marketingu sieciowym
kurs
kurs
Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]

Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]