Czas płynie szybko, dni, tygodnie i miesiące mijają niepostrzeżenie. Kolejne święta, następny sylwester i znów nowy rok. Jak sądzisz co powinieneś robić właśnie teraz, aby za rok znaleźć się w miejscu, w którym chciałbyś być.

Właśnie rozpoczął się nowy 2013 rok. Miesiąc styczeń jest czasem, w którym większość z nas podejmuje nowe decyzje związane z planowaniem najbliższych 365 dni. Bardzo popularne są tak zwane ?postanowienia? noworoczne – polegające na podjęciu decyzji o zrobieniu czegoś dla nas ważnego. Niestety najczęściej tak zwane ?postanowienia? nie działają.c554d5c7 f929 4e92 b840 e3abf0718a7c - Paweł Lenar Blog

zeby nie skonczylo sie na gadaniu - Paweł Lenar Blog

Po upływie kilku tygodni i pierwszych niepowodzeniach, większość ludzi odpuszcza i rezygnuje ze swojego postanowienia. Nie pozwól, aby spotkało to też Ciebie.

Życiowe osiągnięcia w dowolnej dziedzinie nie biorą się z chwili euforii, w której ochoczo deklarujesz swoje postanowienie. Wielkie osobiste sukcesy wynikają z realizacji pewnego procesu. Pierwszym krokiem jest wyznaczenie własnych, ambitnych celów. Drugi krok to opracowanie planów ich realizacji. Trzeci krok to zaangażowanie i praca każdego dnia nad realizacją.

Jest takie powiedzenie, że „tylko 3% ludzi wyznacza sobie we właściwy sposób cele. Pozostałe 97% ludzi dla nich pracuje”.

Niestety większość z nas pomimo kilkunastu lat nauki w różnego rodzaju szkołach, nie poświęciła nawet godziny swojego życia na naukę formułowania celów i sporządzania pisemnych planów ich realizacji. Dlatego często mówimy o czymś co nazywamy „postanowieniami”, (oto przykłady www.postanowienianoworoczne.pl) które niestety bardzo rzadko prowadzą do prawdziwego sukcesu.

Jeśli jeszcze do tej pory nie formułowałeś pisemnie własnych celów to zachęcam Cię do jednej rzeczy. Opanuj tę umiejętność jak najszybciej. Ta jedna umiejętność może zmienić całe Twoje dotychczasowe życie.

Czas płynie szybko, dni, tygodnie i miesiące mijają niepostrzeżenie. Kolejne święta, następny sylwester i znów nowy rok. Jak sądzisz co powinieneś robić właśnie teraz, aby za rok znaleźć się w miejscu, w którym chciałbyś być.

Podejmij decyzję aby rok 2013 stał się Twoim najlepszym rokiem do tej pory. Wyznacz sobie ambitne cele, stwórz plan ich realizacji, zastanów się jakie wyzwania i trudności mogą pojawić się na Twojej drodze. Kluczem do tego, aby gdzieś dojść, jest to, aby najpierw rozpocząć. Nie pozwól, aby strach stanął na drodze między Tobą a Twoim celem.

Ktoś mądry powiedział kiedyś: ?Sukces to cele, reszta to komentarze?. Być może słyszałeś o pisemnym wyznaczaniu celów, ale nigdy nie robiłeś tego w praktyce. Zmień to, lub pozwól na to, aby kolejny rok przepłynął przez Twoje palce. Większość ludzi nie ma konkretnych, mierzalnych, określonych w czasie i realistycznych celów, po prostu przeczekują swoje życie – licząc, że kiedyś przyjdzie ten jeden dzień, który wszystko zmieni.

Ty, skoro czytasz ten blog to prawdopodobnie nie należysz do tych ludzi. Ze pewnością masz pewne zamierzenia. Zamień je w cele. Stwórz plany ich realizacji. Opracuj konkretne działania i aktywności, które realizowane każdego dnia, doprowadzą Cię do upragnionych wyników na każdym polu. Zaangażuj się.

Zaangażowanie polega na robieniu tego co powiedziałeś, że będziesz robił, na długo po tym, gdy opuści Cię już nastrój pod wpływem, którego to mówiłeś.

Być może przyszedł czas na zmiany. Możesz mieć cele związane z dochodami, cele dotyczące zdrowia i wykonywania ćwiczeń albo cele zawodowe. Być może Twoje cele są ambitne. Możesz podjąć decyzję, aby w tym roku Twój dochód roczny zamienić w dochód miesięczny.

Jeśli to co robiłeś do tej pory się nie sprawdza, być może warto zrobić coś innego. Masz prawo do tego, aby zmienić zdanie. Każdy człowiek jest wyposażony w pewien niesamowity organ, który ma potężną moc. Mam na myśli Twój umysł.

Umysł potrafi kontrolować niemal wszystkie funkcje ciała i sterować podświadomymi procesami. Umysł może doprowadzić Cię do sukcesów, na które zasługujesz. Pod warunkiem, że wiesz w jaki sposób zaprogramować się na zwyciężanie.

Czy rozwiążesz zagadkę?

Jestem zawsze przy Tobie. Jestem Twoim największym sługą, albo Twoim ciężarem. Będę Cię pchał do sukcesu, albo doprowadzę do porażki. Jestem całkowicie na Twoje rozkazy. Połowę Twoich obowiązków możesz przekazać mnie, a wykonam je szybko i bezbłędnie. Łatwo mną kierować, ale musisz być wobec mnie stanowczy. Powiedz mi dokładnie co mam zrobić, a po paru lekcjach będę to robił automatycznie.

Jestem sługą wszystkich wielkich ludzi, ale jednocześnie przekleństwem nieudaczników. Z wielkich ludzi robię jeszcze większych, a przegranych pogrążam. Nie jestem maszyną, ale pracuję z precyzją maszyny oraz inteligencją człowieka.

Możesz mnie wykorzystać do osiągnięcia zysków lub mogę Ci zrujnować życie. Dla mnie to bez różnicy…Użyj mnie, trenuj mnie, bądź wobec mnie stanowczy, a rzucę Ci świat do stóp. Pobłażaj mi, a zniszczę Cię! Kim jestem? Twoim nawykiem?

Życzę wszystkim czytelnikom tego bloga szerokiego pasma sukcesów w nowym roku. Wyznacz cel i zacznij działać. Żeby nie skończyło się na gadniu 🙂

O Mnie

Paweł Lenar

Jest liderem w branży Marketingu Sieciowego od 12 lat. Zbudowałem organizacje sprzedażowe liczące łącznie ponad 70 000 partnerów w 23 krajach. Jestem laureatem nagrody Polish National Sales Awards dla najlepszego menedżera branży MLM w Polsce, autorem bestsellerowych książek oraz systemów szkoleniowych.

Sekrety pokonywania obiekcji w marketingu sieciowym
kurs
kurs
Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]

Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]