Myślę, że większość z nas pamięta ze swojego dzieciństwa zabawę w ustawianie kostek domina. Po ustawieniu szeregu kostek wystarczyło delikatnie popchnąć pierwszą z nich, aby wywołać efekt ?reakcji łańcuchowej?, w którym pierwsza kostka popycha następną, a ta następną i tak dalej, aż do przewrócenia wszystkich elementów układanki.

efekt domina - Paweł Lenar Blog

Natomiast niewiele osób wie o innym, naprawdę niesamowitym zjawisku związanym właśnie z efektem domina.bb724114 f1e3 4f1a a003 0260be25e42f - Paweł Lenar Blog

Ponadprzeciętne rezultaty w dowolnej dziedzinie zależą głównie od tego, jak dobrze potrafimy ukierunkować swoje działania.

Pomimo niesamowitego tempa rozwoju technologii, wielu ludzi pracuje coraz ciężej i dłużej, a w skali roku osiąga coraz mniej. Każdego dnia możemy obserwować zmęczonych, zabieganych ludzi, który starają się zrobić coraz więcej, jednak ostateczny rezultat wcale nie zachwyca. Dlaczego tak się dzieje?

Wróćmy do kostek domina. Większość z nas wie, że jedna popchnięta kostka domina może przewrócić sąsiednią kostkę takich samych wymiarów. Okazuje się też, że ta sama kostka może przewrócić sąsiednią kostką nawet jeśli ta będzie o 50% większa!

To naprawdę niesamowita wiadomość. Ustawiając we właściwy sposób kostki domina możesz wyzwolić nieprawdopodobną energię. Sekret tkwi we właściwym doborze gabarytów kolejnych elementów układanki. Właśnie na tym polega prawdziwy efekt domina.

Doskonale obrazuje to poniższy film:

Delikatne popchnięcie najmniejszego elementu domina może wywołać efekt lawiny. Niewielka energia włożona w uruchomienie dobrze ułożonego szeregu kolejnych, coraz większych elementów daje imponujący rezultat. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że możesz taki efekt domina zaprząc do pracy w realizacji Twoich prywatnych celów.

Prawdziwy sukces polega na robieniu tego co właściwe a nie na robieniu we właściwy sposób wszystkiego. W pierwszej kolejności sztuka opiera się na właściwym ustawieniu kostek domina, a więc spraw czy też zadań, którymi zamierzasz się w pierwszej kolejności zająć.

Do wielkiego sukcesu prowadzą jedynie te działania, które są inspirowane wielkimi marzeniami. Jednak pierwsze zadanie w drodze do dużego sukcesu, nie musi być wcale duże ani trudne.

Pierwsze zadanie do wykonania – powinno być WŁAŚCIWYM zadaniem. Przewracanie pierwszej kostki domina to budowanie fundamentu, na którym będziesz w stanie wspiąć się na kolejny szczebel sukcesu.

Zrealizuj JEDNO proste zamierzenie, które dobrze wykonane pozwoli Ci zabrać się za zadanie z trochę wyższego poziomu. Na tym właśnie polega prawdziwy sekret spektakularnych osiągnięć.

Szukaj właściwej kostki domina i postaraj się ją przewrócić. Następnie bazując na tym co zostało zrobione zabierz się za kolejne ważne zadanie i doprowadź je do końca. Postępuj w ten sposób, a w szybkim tempie zaczniesz posuwać się naprzód w realizacji swoich zamierzeń.

Kostka po kostce, robiąc jedną ważną rzecz w danej chwili. W ciągu jednego miesiąca takiego skupienia osiągniesz więcej niż inni w przeciągu roku.

Zobacz tę analogię w praktyce:

Zamiast typowej listy zadań na dany dzień, skup swoją uwagę na przygotowaniu listy Twojego sukcesu. Niech będzie to lista Twoich kostek domina. Zacznij od czegoś małego ale zrób to dobrze, doprowadź zadanie do końca – a wtedy zajmij się kolejnym, większym elementem układanki.

Na koniec pozostaje pytanie: ?Jaka jest dzisiaj Twoja pierwsza kostka domina??.

O Mnie

Paweł Lenar

Jest liderem w branży Marketingu Sieciowego od 12 lat. Zbudowałem organizacje sprzedażowe liczące łącznie ponad 70 000 partnerów w 23 krajach. Jestem laureatem nagrody Polish National Sales Awards dla najlepszego menedżera branży MLM w Polsce, autorem bestsellerowych książek oraz systemów szkoleniowych.

Sekrety pokonywania obiekcji w marketingu sieciowym
kurs
kurs
Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]

Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]