Nie każdy czytelnik jest liderem, ale każdy lider jest czytelnikiem...

Czy wiesz, że tylko 37% Polaków przeczytało w zeszłym roku jakąkolwiek książkę? Reszta przez 12 miesięcy nie znalazła czasu, żeby sięgnąć po lekturę. Jaką przewagę w biznesie i w życiu prywatnym może dać Ci pozyskiwanie wiedzy z książek?

Liderzy są czytelnikami, ponieważ chcą zawsze być na bieżąco. Zdają sobie też sprawę z tego, że zdobywanie wiedzy i doświadczenia z różnych dziedzin jest bardzo czasochłonne, a czytanie książek pozwala spędzać czas z ludźmi bystrymi, którzy już wcześniej zmagali się z problemami i wyzwaniami, przed jakimi sami stoją teraz.

Korzyści z czytania

Sam proces czytania pozwala rozwijać intelekt, kreować nowe pomysły. Z mózgiem jest tak samo jak z mięśniami – one potrzebują pewnej stymulacji, żeby pracować. Czytanie książki jest właśnie taką stymulacją dla mózgu. To trening, po którym następuje regeneracja – nasza podświadomość, nasz umysł porządkuje sobie informacje, które zdobyliśmy podczas lektury, i zapisuje je w naszej bazie wiedzy.

Jak ja podchodzę do kwestii czytania?

Większość ludzi mówi, że nie ma czasu na lekturę, bo musi radzić sobie z wieloma obowiązkami, z rodziną, biznesem, pracą itd.

Wyobraź sobie, że – tak jak ja – poświęcasz na czytanie tylko 20 min dziennie. Możesz zrezygnować z oglądania wiadomości lub innej mało produktywnej czynności i przeznaczyć ten czas na lekturę. Jeżeli podejmiesz taką decyzję, to w skali tygodnia poświęcisz na czytanie 120 min, a w skali miesiąca – 560 min, a więc prawie 6 godz. W ten sposób jesteś w stanie przeczytać nawet 40–50 książek rocznie.

Jeśli wypracujesz ten nawyk i będziesz go pielęgnował przez najbliższe trzy lata, to po tym czasie będziesz miał na koncie 150 książek z dziedziny, która Cię interesuje, jest związana z Twoim biznesem, Twoją karierą, Twoim rozwojem. Zyskasz wielką przewagę konkurencyjną, staniesz się niekwestionowanym ekspertem w swojej branży, poszerzysz horyzonty, rozwiniesz słownictwo, a dzięki temu będziesz dużo atrakcyjniejszy na rynku. W rezultacie zaczniesz więcej zarabiać, poprawisz swój standard życia, rozwiniesz karierę. Tylko dlatego, że poświęcałeś 20 min dziennie na czytanie.

To bardzo mała zmiana w harmonogramie dnia, ale korzyści płynące z niej są ogromne.

Pora ma znaczenie

Wyobraź sobie, że jesteś drwalem i Twoim zadaniem jest ścinanie drzew. Czy nie byłoby dobrym pomysłem poświęcenie 20 min rano na to, żeby naostrzyć siekierę?

Tak samo jest z czytaniem książek. Jeżeli zaczniesz dzień od wartościowej lektury, to później będziesz trawił to, co przeczytałeś, i znajdziesz dla tego zastosowanie w swoim życiu i w swoim biznesie. Zdobywanie wiedzy rano daje ogromne możliwości. Rób to przez dłuższy czas, a efekty przerosną Twoje oczekiwania.

O Mnie

Paweł Lenar

Jest liderem w branży Marketingu Sieciowego od 12 lat. Zbudowałem organizacje sprzedażowe liczące łącznie ponad 70 000 partnerów w 23 krajach. Jestem laureatem nagrody Polish National Sales Awards dla najlepszego menedżera branży MLM w Polsce, autorem bestsellerowych książek oraz systemów szkoleniowych.

Sekrety pokonywania obiekcji w marketingu sieciowym
kurs
kurs
Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]

Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]