Kluczem do sukcesu w biznesie i w życiu we współczesnym świecie jest umiejętność utrzymania tego, co się robi, w maksymalnej prostocie. Liderzy, którzy rozumieją zasadę prostoty, zdają sobie sprawę z tego, że prostota oznacza skupienie – robienie prostych rzeczy, które przekładają się na konkretne rezultaty. Tylko firmy, które są w stanie w kilku zdaniach dokładnie opisać, czym się zajmują, dlaczego i w jaki sposób, będą wygrywać w dzisiejszym świecie.

Jak wprowadzić zasadę prostoty?

  1. Nakreśl cele, które chcesz osiągać. Wydaje się to dosyć proste. Ale kiedy zapytasz liderów, przedsiębiorców, jakie są ich konkretne cele, czy mają je opisane, okaże się, że większość z nich nie sporządziła konkretnego planu, lecz jedynie reaguje na to, co dzieje się na rynku – a więc ich działanie jest reaktywne.
  2. Zdefiniuj przeciwności, które mogą pojawić się po drodze. Zakładanie, że wszystko pójdzie świetnie, że pozytywne myślenie wystarczy, jest bardzo naiwne. Musisz przygotować się na to, że wiatr nie zawsze będzie wiał we właściwą stronę.
  3. Dobierz strategię. Co konkretnie musisz zrobić, aby Twoje cele stały się rzeczywistością? Najważniejsze przy opracowywaniu strategii jest przestrzeganie zasady domina.

Zasada domina

Kiedy sporządzasz plan działania, powinieneś zastanowić się nad tym, gdzie przyłożyć palec, aby uruchomić efekt domina. Jest wielu przedsiębiorców, którzy wykonują bardzo dużo różnych czynności, pracują od rana do wieczora – ale efektów nie widać, ponieważ te zadania, którymi się zajmują, nie przekładają się na określone rezultaty. Chodzi o to, aby wykonując niewielkie czynności, uruchomić lawinę. To jest jeden z najważniejszych kluczy do sukcesu. Zamiast reagować, zamiast zajmować się papierologią, zamiast tworzyć milion różnych priorytetów, skup się na tym, żeby Twoja firma była prosta, przejrzysta i zrozumiała.

Daj sobie czas na myślenie

„Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje” – Henry Ford

Być może jeżeli wybierzesz się w poniedziałek rano np. na saunę albo na basen, Twój umysł się zrelaksuje, zacznie funkcjonować na zupełnie innych obrotach – a wtedy uruchomi się w Twojej głowie proces kreatywny, wpadniesz na pomysł, który pozwoli Ci właśnie wywołać efekt domina. Znajdź w swoim kalendarzu czas na to, aby się odprężyć. Woda w stawie zaczyna być klarowna dopiero wtedy, kiedy się uspokoi i muł opadnie na dno. Tak samo jest z naszym planowaniem, z naszym umysłem i tak samo jest z zasadą wprowadzania prostoty do życia, do biznesu. Możesz to zrobić tylko wtedy, kiedy Twój umysł jest zrelaksowany – wówczas wyznaczysz cele, zaplanujesz strategie, zastanowisz się nad tym, jakie mogą spotkać Cię przeciwności.

O Mnie

Paweł Lenar

Jest liderem w branży Marketingu Sieciowego od 12 lat. Zbudowałem organizacje sprzedażowe liczące łącznie ponad 70 000 partnerów w 23 krajach. Jestem laureatem nagrody Polish National Sales Awards dla najlepszego menedżera branży MLM w Polsce, autorem bestsellerowych książek oraz systemów szkoleniowych.

Sekrety pokonywania obiekcji w marketingu sieciowym
kurs
kurs
Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]

Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]