Poznaj zasady, które pozwolą Ci stać się autentycznym liderem Twojej struktury w MLM. Kilka zasad sukcesu, których stosowanie zapewni Ci poważanie, szacunek i możliwość włożenia swojego wkładu w życie innych ludzi.

Dzisiejszy artykuł poświęcony będzie szczególnie istotnej kwestii związanej z biznesem MLM. Będę pisał na temat zasad, które mogą pozwolić Ci stać się autentycznym liderem swojej struktury.

lider - Paweł Lenar Blog

Opiszę w kilku punktach zasady sukcesu, których stosowanie zapewni Ci poważanie, szacunek i możliwość włożenia swojego wkładu w życie innych ludzi. Lider MLM, którym się staniesz, będzie dawał z siebie to co najlepsze i zainspiruje innych, aby poszli w kierunku wykreowanej przez Ciebie wizji.68e9c34e d0e1 4866 abb4 50989a563e94 - Paweł Lenar Blog

Aby odnosić sukcesy w marketingu sieciowym trzeba rozwinąć u siebie kilka ważnych umiejętności. Oto najważniejsze z nich:

  • umiejętność komunikowania się z innymi,
  • umiejętności z zakresu sztuki sprzedaży i prezentacji,
  • umiejętności z zakresu bycia liderem.

Największe sukcesy w MLM zarezerwowane są dla osób, które rozwiną u siebie te newralgiczne umiejętności wymienione powyżej. Najważniejszą zdolnością i dość często niewłaściwie rozumianą jest umiejętność z zakresu bycia Liderem. Wbrew powszechnym skojarzeniom autentyczny lider nie rozwija w ludziach wiary w jego osobę. W pierwszej kolejności lider rozwija w ludziach wiarę w nich samych.

Jeżeli chcesz komuś pomóc i dasz mu pieniądze to mogą one zostać bardzo szybko wydane. Jeżeli ofiarujesz ludziom tylko swoją pomoc, to w krótkim czasie mogą znaleźć się w tym samym miejscu, w którym byli wcześniej. Natomiast jeśli potrafisz rozwinąć w nich wiarę w siebie, staną się pewni swoich możliwość, pełni energii oraz samodzielni. Będą pełni inspiracji, by samemu zdobyć to co jest im potrzebne do osiągnięcia osobistego sukcesu. Na tym polega Twoja rola jako lidera struktury MLM.

Jeśli chcesz obudzić drzemiącego w Tobie lidera, najpierw odpowiedz sobie szczerze na kilka poniższych pytań:

  • Czy wiesz w jakim kierunku zmierzasz?
  • Czy już wiesz w jaki sposób chcesz tam dotrzeć?
  • Czy masz w swoim umyśle jasną i plastyczną wizję najbliższej i tej dalszej przyszłości?

To niezwykle istotne pytania. Jeśli wiesz w jakim kierunku zmierzasz, to możesz tam zabrać ze sobą innych. Jeżeli wiesz w jaki sposób chcesz tam dotrzeć, to możesz przekazać właściwe narzędzia osobom, z którymi współpracujesz. Jeśli masz wizję przyszłości to możesz pokazać innym ludziom ich rolę oraz miejsce w tej wizji. Zainspirujesz ludzi do działania i w konsekwencji dotrzesz do wytyczonego celu.

Lider MLM, a więc osoba, którą się stajesz, może rozpocząć proces rozwoju zaczynając od realizacji poniższych punktów:

1. Zacznij rozwijać w ludziach wiarę w nich samych
Wierz w ludzi, którzy Twoim zdaniem mają wielki potencjał. Poświęć im dużo swojego czasu, bądź dostępny. Skup się na prowadzeniu z nimi konsultacji, zabieraj ze sobą na konferencje, szkolenia i seminaria. Bądź przykładem w każdej sytuacji. Wspieraj w rozwoju kluczowe osoby. Nigdy jednak ich nie wyręczaj, ponieważ bardziej im zaszkodzisz niż pomożesz w dłuższej perspektywie. Prowadź kluczowe osoby do pozycji lidera oraz realnych wyników biznesowych. Stań się nauczycielem biznesu, a następnie pozwól, aby mogli ?pływać samodzielnie?. Nie pozwól na to, aby osoby, które prowadzisz uzależniły się od podawanej im przez Ciebie ?deski do pływania?.

2. Zostań mistrzem słuchania
Podczas rozmów indywidualnych opanuj sztukę aktywnego słuchania. Większość ludzi twierdzi, że potrafi słuchać, ale w praktyce nie jest to prawdą. Bardzo rzadko możemy spotkać kogoś kto naprawdę potrafi słuchać z otwartym umysłem. Najczęściej podczas rozmowy, gdy ktoś inny mówi – to wcale nie słuchamy, tylko milczymy i w tym czasie zastanawiamy się co za chwilę sami możemy powiedzieć. Nie o takie słuchanie tutaj chodzi. Lider MLM słucha, skupiając całą swoją uwagę na przekazie drugiej osoby. Tylko wtedy powstaje możliwość nawiązania autentycznej relacji z drugą osobą. Warto pamiętać, że Twoje słuchanie jest oznaką szacunku, jakim darzysz swojego rozmówcę.

Usłyszałem kiedyś świetną historię. Oto ona:
?Doświadczony tenisista udzielał lekcji początkującemu uczniowi. Gdy zauważył w jaki sposób uczeń składa się do różnych uderzeń oraz odbić, postanowił zrobić przerwę i udzielić mu kilku wskazówek, związanych z udoskonaleniem techniki. Za każdym razem podczas takiej przerwy uczeń przerywał mu w połowie zdania i wygłaszał swoje teorie i opinie na temat właściwego rozwiązania. Po kilku takich przerwach tenisista zaczął tylko kiwać potakująco głową. Kiedy lekcja dobiegła końca, kobieta obserwująca całe zdarzenie zapytała tenisistę: – Dlaczego wytrzymał pan uwagi tego aroganckiego głupka? Tenisista uśmiechną się delikatnie i odpowiedział: – Już dawno temu odkryłem, że nie ma sensu sprzedawać prawdziwych odpowiedzi komuś, kto chce usłyszeć jedynie echo.?

3. Zachęcaj ludzi, aby dawali z siebie to co najlepsze
Jako lider MLM musisz zdawać sobie sprawę z tego, że ludzi w Twojej strukturze nie blokuje to, kim w rzeczywistości są. Blokuje ich to, kim są ich własnym zdaniem. Ta wewnętrzna blokada powoduje, że na co dzień działają tylko na 20% swoich prawdziwych umiejętności.

Zadbaj o to, aby osoby w Twoim otoczeniu czuły się na prawdę dobrze. Trudności rzadko pokonują ludzi, brak wiary zwykle tak.

marktwain1 - Paweł Lenar Blog

4. Inspiruj innych ludzi swoją wizją
Będąc liderem MLM będziesz pionierem. To wymaga odwagi, charyzmy i przekonania do tego co robisz. To oznacza brak strachu przed tym, co inni ludzie myślą na Twój temat. Wszyscy wiemy, że najczęstszą przyczyną wygasania nowych osób w marketingu sieciowym są ?dobre rady? i ?pomocne wskazówki? osób z najbliższego otoczenia danej osoby. Dlatego lider nie może być tchórzem.

Lider, a więc prawdopodobnie osoba taka jak Ty, ma w sobie odwagę i determinacje, aby dążyć w obranym kierunku. Twój osobisty przykład w konsekwencji zainspiruje innych i wywoła efekt skali, efekt rozpędu, który doprowadzi cały Twój zespół do celu.

Obejrzyj teraz w całości ten poniższe nagranie i obserwuj swoją reakcję, w trakcie jego trwania.

6. Buduj zespół i kreuj kolejnych liderów
Lider MLM kreuje kolejnych liderów i realizuje z nimi proces, który już wcześnie sam przeszedł. Wyjaśnij ludziom, z którymi pracujesz, że profesjonalna budowa biznesu w marketingu sieciowym przypomina korzystanie z baru szybkiej obsługi. Najpierw zamawiasz posiłek i płacisz za niego cenę. A dopiero później przystępujesz do jedzenia.

Świetne przykłady dotyczące budowania zespołu podaje Biblia w Księdze Koheleta. Oto ciekawy fragment:

?Lepiej jest dwóm niż jednemu,gdyż mają dobry zysk ze swej pracy.Bo gdy upadną,jeden podniesie drugiegoLecz samotnemu biada, gdy upadnie,a nie ma drugiego, który by go podniósł.Również, gdy dwóch śpi razem,nawzajem się grzeją:jeden natomiast jakże się zagrzeje?A jeśli napadnie ich jeden,to dwóch przeciwko niemu stanie;a powróz potrójny niełatwo się zerwie.?

Wierz w ludzi, u których dostrzegasz wielki potencjał i zachęcaj do tego, aby dawali z siebie to co najlepsze. Szczególnie w obecnym zalewie negatywnych informacji płynących z prasy i mediów – Ty jako Lider MLM, możesz pokazać wielu ludziom ścieżkę do samorealizacji oraz zadowolenia.

Napisz proszę, w jaki sposób Twoim zdaniem warto rozpocząć rozwijanie własnych kompetencji jako autentycznego Lidera?

O Mnie

Paweł Lenar

Jest liderem w branży Marketingu Sieciowego od 12 lat. Zbudowałem organizacje sprzedażowe liczące łącznie ponad 70 000 partnerów w 23 krajach. Jestem laureatem nagrody Polish National Sales Awards dla najlepszego menedżera branży MLM w Polsce, autorem bestsellerowych książek oraz systemów szkoleniowych.

Sekrety pokonywania obiekcji w marketingu sieciowym
kurs
kurs
Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]

Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]