Profesjonalne umiejętności z zakresu sztuki prezentacji, znajomość właściwych technik i wiedza fachowa są bardzo ważne. Możesz być mistrzem w sztuce wystąpień publicznych, nigdy jednak żaden trening nie zastąpi prawdziwego entuzjazmu.

Entuzjazm - Paweł Lenar Blog

Entuzjazm daje energię. To ten błysk w oku, który pozwala prezenterowi przelać na słuchaczy przekonanie, że to o czym mówi jest czymś wspaniałym. Co najważniejsze entuzjazm jest zaraźliwy, można zainfekować nim audytorium. Wirus pasji z jaką występuje prezenter wpływa na wszystkich słuchaczy wystąpienia.

Niedawno brałem udział w konferencji MJM w Rzeszowie. Jednym z prelegentów był Paweł Biedrzycki. Opowiadał on o giełdzie, a raczej o swojej pasji związanej z inwestowaniem. Na początku swojego wystąpienia powiedział, że jest to jego pierwsze tego typu wystąpienie publiczne.199daff8 a491 4572 8b80 3c93ad37fdff - Paweł Lenar Blog

Trochę się denerwował i w czasie prezentacji wypił całą butelkę wody mineralnej. Jednak jego wystąpienie zapamiętali wszyscy uczestnicy, było pełne energii i bardzo spójne. Zupełnie jak w transie opowiadał o tym, w jaki sposób analizować wykresy przedstawiające zmieniające się ceny akcji. To o czym mówił Paweł, przeciętny ekonomista przedstawił by zapewne jako nudne jak flaki z olejem ciągi cyfr.

Paweł potrafił podłożyć ogień, wkładał serce w to o czym opowiadał. Stało się tak, ponieważ inwestowanie jest jego pasją i źródłem utrzymania. Życzyłbym każdemu takiej siły w codziennej aktywności.

Ważną umiejętnością każdego prezentera jest zdolność wzbudzania w sobie pasji. Weźmy na przykład osobę, która sprzedaje produkty przy pomocy prezentacji. Pierwszym elementem, od którego należy zacząć przygotowania i trening sztuki prezentacji jest wzbudzenie mocnego przekonania o tym, że to co sprzedajemy jest wyjątkowo dobre dla klienta.

Prezenter przede wszystkim musi czuć, że pomaga ludziom. Bez przekonania i wiary w produkt, same umiejętności, czy techniki prezentacyjne mogą okazać się niewystarczające by komfortowo pracować. Pasja i entuzjazm to bardzo mocna mieszanka paliwowa silnika prezentacji.

Jedna z najprostszych i najbardziej trafnych definicji marketingu brzmi: ?Marketing to zaspokajanie potrzeb klienta, z zyskiem dla siebie?. I na tej zasadzie musi opierać się sprzedaż każdego typu produktów.

O Mnie

Paweł Lenar

Jest liderem w branży Marketingu Sieciowego od 12 lat. Zbudowałem organizacje sprzedażowe liczące łącznie ponad 70 000 partnerów w 23 krajach. Jestem laureatem nagrody Polish National Sales Awards dla najlepszego menedżera branży MLM w Polsce, autorem bestsellerowych książek oraz systemów szkoleniowych.

Sekrety pokonywania obiekcji w marketingu sieciowym
kurs
kurs
Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]

Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]