Dlaczego umiejętności z zakresu sztuki prezentacji są jedną z najbardziej cenionych kompetencji w świecie biznesu.

prezenter - Paweł Lenar Blog

?

Mało kto wie, że program PowerPoint został stworzony przez inżynierów, aby mogli oni łatwiej i szybciej komunikować się z działem marketingu. Okazuje się, że w świecie XXI wieku umiejętności komunikacyjne są najistotniejsze, ponieważ zmienił się paradygmat.

Towarem jest informacja, koncepcja czy idea. Możemy sprzedawać i kupować dobra materialne czy niematerialne i są one tak samo cenne.7b9af43a 21ff 4370 bc84 b4e8e6a22c38 - Paweł Lenar Blog

Im lepiej potrafisz przekazać swój pomysł czy ideę innym, tym lepsze osiągasz wyniki w pracy czy w biznesie. Umiejętność odpowiedniego zaprezentowania Twojej koncepcji zadecyduje o ostatecznym sukcesie lub porażce.

Jakość produktów czy usług ma oczywiście bardzo duże znaczenie, jednak dziś jest to jedynie niezbędne minimum. Prawie wszyscy mają dobre produkty i usługi, dlatego ważne jest mieć to ?coś? co sprawi, że to właśnie Ty zostaniesz wybrany.

To tak jak w sporcie, zwycięzcą zostaje ten kto pierwszy dobiegnie do mety. Zwycięzcę od przegranego dzieli zazwyczaj tylko ułamek sekundy, ale to ten pierwszy wygrywa. Kompetencje z zakresu prezentacji są właśnie tym co daje przewagę.

Co odróżnia kompetencje od umiejętności?

Kompetencja oznacza stopień opanowania umiejętności.
Tak więc wysokie kompetencje oznaczają, że dana osoba potrafi w większym stopniu, bardziej wydajnie korzystać z opanowanej umiejętności, niż osoba posiadająca niskie kompetencje. Uzyskanie wysokich kompetencji w dowolnej dziedzinie wymaga ciągłego szlifowania danych umiejętności.

Jak kompetencje prezentacyjne przekładają się na zysk w biznesie?

Ważnym celem każdej firmy funkcjonującej na rynku jest wygenerowanie zysku. Gdy jest zysk to znaczy że organizacja ma się dobrze. Wysokie kompetencje prezentacyjne przyczyniając się do szybkiego i sprawnego przepływu informacji. Spotkania z klientami częściej kończą się podpisaniem kontraktu.

Gdy sami wygłaszamy prezentacje multimedialne kończące się sukcesem wzrasta również nasza pewność siebie i duma z dobrze wykonanych zadań. Z kolei wysoka samoocena powoduje, że jesteśmy bardziej produktywni we wszystkich sferach naszego życia.
Konkluzja jest więc taka, że nie jest ważne co sami wiemy, o wiele istotniejsza jest umiejętność komunikowania z otoczeniem.

Gdy potrafimy profesjonalnie przekazać informację, ideę czy wiedzę to nasze życie staje się wtedy o wiele prostsze i mniej stresujące. Z kolei rozwój kompetencji polega na szlifowaniu umiejętności.

Zdolności prezentacyjne możemy rozwijać sami. Możemy też stworzyć grupę, która będzie pracować razem i wspólnie poszerzać swój zakres kompetencji. Trzecim rozwiązaniem jest posiadanie mentora, który będzie sugerował określone ćwiczenia i kontrolował osiągane wyniki w Twoim rozwoju.

O Mnie

Paweł Lenar

Jest liderem w branży Marketingu Sieciowego od 12 lat. Zbudowałem organizacje sprzedażowe liczące łącznie ponad 70 000 partnerów w 23 krajach. Jestem laureatem nagrody Polish National Sales Awards dla najlepszego menedżera branży MLM w Polsce, autorem bestsellerowych książek oraz systemów szkoleniowych.

Sekrety pokonywania obiekcji w marketingu sieciowym
kurs
kurs
Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]

Logo Webinar

Wpisz poniżej swoje dane, aby bezpłatnie zarezerwować miejsce

Twoje dane są bezpieczne, co potwierdza klauzula RODO [czytaj więcej]